TikTok Hesabım Çalındı, Ne Yapmalıyım?

TikTok Hesabım Çalındı, Ne Yapmalıyım?

TikTok Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alabilirim?

TikTok hesabı çalınan birçok kullanıcı hesaplarının güvenliğini yeniden kazanabilmek adına kesin çözümler arıyor. TikTok, son zamanların en çok beğenilen ve tercih edilen video yüklemeye dayalı sosyal medya platformlarından biridir. Tiktok sosyal medya uygulaması, ülkemizde ve tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılarına güvenlik konusunda birden fazla seçenek sunan TikTok,  yaşanan güvenlik problemlerine en iyi çözümü sağlamak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

TikTok hesabının çalınması güvenlik açısından büyük önem teşkil ediyor ve kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor. Özellikle gizli olan profil bilgileri, hesabın çalınması ile birlikte açığa çıkıyor ve bu durum hesap sahibini fazlasıyla tedirgin ediyor. Hesabı çalınan TikTok kullanıcıları, TikTok hesabımı nasıl geri alabilirim sorusu hakkında detaylı inceleme yapıyor. 

TikTok hesabının çalınması ile ilgili kesin çözüm henüz bulunmamaktadır ancak kullanıcıların bu gibi durumlarda neler yapması gerektiği detaylı olarak belirtilmektedir. Aşağıda yer alan durumlara göre hesabın çalınmış olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 • Başka cihazlar üzerinden TikTok hesabınıza giriş yaparken beni hatırla kutusunu işaretlemiş olabilirsiniz.
 • Farklı bir hesaptan baktığınızda sizin tarafınızdan yapılmamış başka paylaşımlar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Hesabınızı geliştirmek adına takipçi veya izlenme gibi işlemler için satın alma yaptıysanız ve yaparken şifre verdiyseniz bilgilerinize erişilmiş olabilir.
 • Hesabınızı açmak için kullandığınız e-posta adresinden yararlanarak tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Hesabınızı sıfırlamak için hem bilgisayar hem de mobil cihazdan işlem yapmayı deneyebilirsiniz. İki ayrı yerden işlem yapmak farklı öneriler sunacaktır.
 • Tüm bu önerilenler işe yaramadıysa ve hesabın çalındığından eminseniz direkt olarak TikTok ile iletişime geçebilir ve uzman birinden yardım talep edebilirsiniz.

TikTok Hesabınızın Daha Güvenli Olmasını Sağlayın!

TikTok kullanıcılarının merak ettiği konuların başında özellikle yüksek takipçiye sahip olan hesapların ele geçirilmesi geliyor. Bu gibi durumlar için TikTok hesabının daha güvenli olmasını sağlamak ve çalınma durumu ile karşılaşmamak adına yapılması gerekenler önemli bir durum haline geliyor.

TikTok, ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Bu sebepten kullanıcılar için en önemli konuşarın başında gizlilik ve güvenlik işlemleri geliyor. TikTok kullanıcılarının hesaplarını daha güvenli hale getirebilmeleri için uygulayabilecekleri yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

 • Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli detay, güvenilir olduğundan emin olunmayan cihazlar üzerinden hesaba giriş yapılmamasıdır. Güvenilmeyen  bir platformlar üzerinden giriş yapılması durumunda çıkış yapılması unutulmamalıdır.
 • Uygulamaya giriş yapmak için birkaç doğrulama adımı eklenebilir. Örneğin her giriş aşamasında telefon numarasına kod gönderilmesi gibi. Bu sayede hesaba erişmek isteyen farklı kişiler olması durumunda erişim sağlanamayacaktır.
 • Hesapta gerçek bilgiler kullanılması halinde aktif hale getirilmek istenen doğrulama adımları daha kolay etkinleştirilebilir.
 • Hesaba virüs bulaşma tehlikesi her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için ara ara uygulama taramaları yapılabilir veya parola sık sık değiştirilebilir.

TikTok Hesap Kurtarma (TikTok Şifremi Unuttum)

Tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Tiktok'ta da öncelik hesabın güvende olup olmamasıdır. Hemen hemen her TikTok kullanıcısı en az bir kez de olsa şifre unutma durumu ile karşı karşıya kalır. TikTok şifremi unuttum durumunda hesap sahibinin yapması gerekenler, aşağıda yer alan çözüm basamaklarıdır. TikTok şifresinin unutulması halinde hesap kurtarmaya yarayacak öneriler aşağıdadır.

 • TikTok hesabını telefon numaranız ile açtıysanız ve numaranız kapatıldıysa bu numarayı tekrar almaya çalışmalısınız. Kişilere kapatılan numaralarını tekrar almaları adına 2 yıl süre tanınmaktadır.
 • TikTok hesabınızı hangi yöntem ile açtığınızı veya hangi adımları kullanarak açtığınızı hatırlamıyorsanız ilgili e-posta adresi ile iletişim kurmanız gerekir.
 • TikTok hesabı açmak için kullanmış olduğunuz e-posta adresinize erişim sağlayamıyorsanız farklı bir mail adresi açabilir ve bu yeni e-posta adresi ile destek alabilirsiniz.
 • Denediğiniz çözümler başarısız oluyorsa TikTok ile iletişime geçebilir, hesabı kurtarmak istediğinizi belirten bir yazı iletebilirsiniz.  Yetkili birim inceleme yapacak ve tarafınıza kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır.

Önerilenler;

TEŞEKKÜRLER!

Sitemizde Bulunan Hizmetlerden Çok Daha Fazlası Bünyemizde Bulunmaktadır.

Diğer Platformlar: Discord, Telegram, Linkedin, Spotify, Threads, Twitch, SoundCloud, Pinterest, Clubhouse ve Daha Fazlası için Bizimle İletişime Geçin!

Bizi Tercih Ettiğiniz  için Teşekkür Eder, Mutlu Alışverişler Dileriz.