Güvenli Alışveriş

Sosyo Medya ile Güvenli Alışveriş

Sosyo Medya, düzenli olarak güncellenen SSL sertifikası ile sizlere sürekli ve güvenli alışveriş imkanı sunar.

İnternet tarayıcıları ve mobil işletim sistemleri belli periyotlar içinde güncellemeler yayınlamaktadırlar. Online alışverişlerinize güvenle devam edebilmeniz için kullandığınız tarayıcıların sürümleri güncel versiyon olmalıdır.

Mobil işletim sistemleri İOS ise; 4 ve altı , ANDROİD ise: 4.1 ve altı sürümlerde alışveriş imkanı sunmamaktadır. Güvenli alışverişe devam edebilmek için mobil işletim sisteminizin güncel olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 

İnternette Güvenli Alışveriş için;

Güvenliğinden emin olmadığınız e-ticaret ve alışveriş sitelerinden online alışveriş yapmayınız.

Online alışveriş yaptığınız web sitesinin şartlarını mutlaka okuyunuz. Size uygun iade, iptal, değişim şartları sunup sunmadıklarına, KDV, kargo bedelinin dahil olup olmadığına dikkat ediniz. İnternet alışverişinizin toplam tutarını inceleyerek, olası anlaşmazlıkları önleyiniz.

Kullandığınız banka ve kredi kartları ile ilgili bir sorun yaşanması durumunda mağdur olmamak için bankacılık sisteminde güncel telefon ve e-posta bilgilerinizin olduğuna dikkat ediniz.

Yaptığınız alışverişlerin kaydını tutunuz, yazışmaları ve ilgili mailleri saklayınız.

Alışveriş yaptığınız web sitesinde telefon, adres, e-posta gibi iletişim bilgilerinin ve şirket adının açıkça yazdığından emin olunuz. İletişim bilgilerini açıkça vermeyen web sitelerinden online alışveriş yapmayınız.

Alışveriş yaptığınız bilgisayar, tablet veya mobil telefonunuz için güncel antivirüs programları kullanınız.

Belirlediğiniz şifrelerin güvenli ve güçlü kombinasyonlardan oluştuğuna emin olunuz. Oluşturduğunuz şifreleri belli aralıklarla değiştiriniz.

Sanal kart ve kredi kartı kullanınız. Kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız, sanal kart kullanınız. Kredi kartı, tasarruf veya vadesiz hesabınızda tuttuğunuz paranızı kapsamadığı için daha güvenli olmaktadır.

İnternette Güvenli Alışveriş İçin Bunlar Yapılmamalı

Kamuya açık, herkesin kullanabildiği internet ağlarında bulunuyorken online alışveriş yapmayınız. Bütün internet bağlantıları, çevrimiçi ödemeler için yeterli güvenlikte olmayabilir. Bundan dolayı AVM ve meydanlar gibi alanlarda bulunan herkese açık wi-fi bağlantıları, güvenli bir ödeme yöntemi sunmayabilirler.

Online alışverişlerinizi kendi cihazlarınız ile yapınız. Online alışveriş yaparken gerek mobil telefon, gerek tablet gerekse de bilgisayarınızı kullanınız. Toplu kullanım sunan yerlerdeki cihazlardan finansal işlem yapmayınız.

Şifrenizi herhangi bir ortamda kaydetmeyiniz ve kimse ile paylaşmayınız.

Banka ve kredi kartı bilgilerinizi, sitelerdeki kullanıcı şifrelerinizi, SMS güvenlik kodlarınızı kimse ile paylaşmayınız.

İnternette Güvenli Alışveriş İçin Bunlara Dikkat Ediniz

Bir uygulama indirmeden önce, o uygulama ile ilgili internet yorumlarını okuyup, kişisel deneyimler hakkında bilgi sahibi olunuz.

Adres çubuğunu daima kontrol ediniz. Güvenli olduğunu düşünüyor olsanız dahi, online alışveriş yaptığınız sitede güvenliği elden bırakmayınız. Alışveriş yaptığınız sitenin ödeme adımında linki ‘HTTP’den ‘HTTPS’ye dönüşüp dönüşmediğine dikkat ediniz.

Sahte indirim günleri ve kampanyalara dikkat ediniz. Veri hırsızlığının en fazla yaşandığı dönemler, bu indirimli kampanya dönemleridir. Bu yoğunluğu fırsat bilen hırsızlar sahte kampanyalar yaratmaktadır. Size gerçek gelmeyecek kadar iyi teklifler sunarlar. Bu teklif linkleri ile kritik banka bilgilerini toplarlar. Kampanya dönemleri özellikle daha dikkatli olmak gerekmektedir.

İndirdiğiniz uygulamaların Apple Store, Google Play gibi resmi mağazalardan indirdiğinize emin olunuz.

Kendini kolluk gücü, bankacı, hakim, sigortacı vb. gibi tanıtıp çeşitli bilgilerinizi isteyenlere karşı dikkatli olunuz. Bu dolandırıcılık yönteminde, kurumsal numaralara benzer numaralar kullanılmaktadır.

Alışverişten sonra ekstrenizi kontrol ediniz. Özellikle normal alışveriş rutininin üstüne çıkıldığı dönemlerde bu kontroller ihmal edilmemelidir.

Ödeme sayfasında, kart bilgileri girerken sanal klavye kullanımına özen gösterilmelidir.

Güvenli Alışveriş İçin Nasıl Önlemler Alıyoruz?

Ödeme ve Kredi Kartı Güvenliği

Yaptığınız alışverişlerde Sosyo Medya, kart bilgilerinizi kaydetmemekte ve 3 kişilerle paylaşmamaktadır.

  • Şirketimiz online ödeme sistemlerinde PAYTR altyapısı kullanmaktadır. 
  • PAYTR, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından tanınan, lisanslı ve Türkiye'nin en iyi ödeme kuruluşlarındandır.
  • Yasalar gereği, aracı siteler tarafından müşteri kart bilgileri kaydı kesinlikle tutulamaz.

sosyomedya.com hiç bir sebeple mail aracılığıyla sizden şifre ve kart bilgilerinizi istemez.

Destek Hizmeti

Alışveriş kolaylığı ve güvenlik adına destek hattından 7/24 danışma desteği sunuluyor.

TEŞEKKÜRLER!

Sitemizde Bulunan Hizmetlerden Çok Daha Fazlası Bünyemizde Bulunmaktadır.

Diğer Platformlar: Discord, Telegram, Linkedin, Spotify, Threads, Twitch, SoundCloud, Pinterest, Clubhouse ve Daha Fazlası için Bizimle İletişime Geçin!

Bizi Tercih Ettiğiniz  için Teşekkür Eder, Mutlu Alışverişler Dileriz.