En Popüler Instagram Araçları

En Popüler Instagram Araçları

En Popüler Instagram Araçları

Instagram, dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip olan uygulamalardan. Çok tercih edilen bu sosyal medya uygulamalası, Facebook tarafından satın alındıktan sonra pekçok güncelleme de beraberinde geldi. Instagram üzerinden birçok verinin çıkarılmasında rol oynayan bu Instagram araçları ile daha profesyonel işler ortaya çıkartabilmek mümkün oldu. Instagram araçları sayesinde uygulama üzerinden veri analizlerinin, müşteri etkileşimlerinin, kullanıcı bildirimlerinin takip edilebilir ve görülebilir olması ve bu bilgilerin E-Ticaret ya da benzeri dijital satış pazarlama için kullanılabilir olması şüphesiz ki en ön plana çıkan durumdur. Bu araçlar günümüzde son derece popülerdir ve Play Store ya da App Store aracılığıyla indirilerek kolayca kullanılabilir.

Instagram araçları belirtilmiş olduğu gibi özellikle uygulama üzerinden ürün veya hizmet satma ile uğraşan kullanıcılar açısından önemli. Birçok istatistiğin elde edilmesini sağlayan bu araçlar ayrıca kişisel hesapların ve profillerin yönetilmesinde de kullanılabiliyor. Popüler instagram araçları ile takipçi sayısı, etkileşim sayıları, dönemsel olarak takipçi artışı-azalışı gibi verilerin kolaylıkla takip edilmesi mümkündür.

Instagram Araçları Nedir?

Bu araçlar uygulama üzerinden bazı analizlerin yapılabilmesine izin veren üçüncü parti yazılımlardır.

 • Takipçi Analizi
 • Etkileşim analizi
 • Beğeni ve Yorum Analizi
 • Video Etkileşim Analizi
 • Hikâye Etkileşim Verileri
 • Keşfet Verileri

Instagram araçları, kişisel hesapların verilerine erişim sağlıyor olmasının yanı sıra kurumsal olarak hizmet veren işletme hesapları için de veri hesaplamaları ile ticari faaliyetlere yön vermek için kullanılabiliyor. Bu anlamda instagram araçları, uygulama üzerinden satış yapan ya da kendi kişisel E-Ticaret sitesi ile uygulamayı entegre kullanan kullanıcılar açısından oldukça kritik bir öneme sahip oluyor. Ticari anlamda sağlıklı kararların verilebilmesi elde sahip olunan bilgiler, somut veriler ve analizlerdir. Dolayısıyla instagram araçları, e-ticaret yapacak kişilerin karar aşamasında da önemli katkılar sağlar.

Hizmet Bildirimi; Instagram Hizmetleri Satın Al

Instagram Araçları Ne İşe Yarar?

Instagram araçları ile yapılabilecekler;

 • İstatistiklerin çıkarılması
 • Analizlerin ve hesaplamaların yapılabilmesi
 • Fotoğrafların yedeklenebilmesi
 • Yakında bulunan diğer kullanıcıların bulunabilmesi
 • Takip eden kişilerin görülebilmesi
 • Uygulama içi videoların indirilebilmesi
 • Instagram vitrini ve mağazası oluşturulabilmesi

Instagram araçları, yukarıdaki bazı amaçlar gibi pek çok amaçla kullanılabilir.

En Popüler Instagram Araçları Hangileridir?

Instagram araçları için ön plana çıkan en önemli durum hesapların güvenliğini tehdit etmemesidir. Aksi durumda hesapların zarar görmesi mümkün olmakla birlikte uygulamaya erişim konusunda sorunlar yaşanabilir. Dolayısıyla üçüncü parti yazılımlara yönelim göstermek yerine daha çok bilindik ve tercih edilen profesyonel araçların kullanılması önemle tavsiye edilmektedir.

En Popüler 4 Instagram Aracı

Instagram araçları arasında güvenilirlik açısından ön plana çıkan, diğer araçlara göre daha verimli analizler yapılabilmesine olanak sağlayan en popüler 4 instagram aracı şu şekildedir;

1- Iconosquare

Analiz alanında ön plana çıkan en popüler araçtır.

Iconosquare aracı ile yapılabilecekler;

 • Takipçi sayıları
 • Beğeni oranları
 • Paylaşım zamanları
 • Etkileşim oranları
 • Beğeni ortalamaları
 • En verimli paylaşım zamanı

Yukarıdaki gibi pek çok farklı analiz yapmak mümkündür. 

2- Simply Measured

Bu araç özellikle E-Ticaret ile uğraşanlar için ideal bir araçtır.Uygulaması üzerinden veri analizi imkanı sunar. E-ticaret konusunda en önemli odak noktalarından biri sağlıklı rekabet analizidir. Rekabet analizi sonucunda sektörde nasıl hareket edilmeli, arz-talep ilişkisi nedir gibi pek çok sonuca ulaşılabilir. 

3- Social Bakers

Bu araç rakiplerin sosyal medya stratejilerini anlayabilmek ve yorumlayabilmek adına önemli verileri sağlar. Reklam ve pazarlama konusunda etkileşimlerin de analiz edilmesini sağlayan araç, günümüzde en çok tercih edilen ve popüler olan araçlardan biridir.

4- Union Metrics

Bu araç ile son bir ay içerisinde yapılan yayınların etkileşimlerinin en detaylı şekilde analizini yapabilirsiniz. Bu özelliği ile son dönemde en popüler instagram araçları içerisine girmeyi başaran bu araç, hem işletme hem de kişisel hesap için kullanılabiliyor. 

TEŞEKKÜRLER!

Sitemizde Bulunan Hizmetlerden Çok Daha Fazlası Bünyemizde Bulunmaktadır.

Diğer Platformlar: Discord, Telegram, Linkedin, Spotify, Threads, Twitch, SoundCloud, Pinterest, Clubhouse ve Daha Fazlası için Bizimle İletişime Geçin!

Bizi Tercih Ettiğiniz  için Teşekkür Eder, Mutlu Alışverişler Dileriz.